Poradniki
Instalacja Aquark AquaSilenceInstalacja basenowej pompy ciepła Aquark AquaSilence nie wymaga specjalnych uprawnień, dzięki czemy można ją wykonać we własnym zakresie.
W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zadbają o prawidłowe podłączenie urządzenia.
Gratulujemy wyboru Aquark AquaSilence! Aby już wkrótce cieszyć się idealną temperaturą wody, niezbędna jest jedynie odpowiednia instalacja urządzenia w swoim basenie. Dla pewności zalecamy skorzystać z usług profesjonalistów i zlecić to zadanie wykfalifikowanym instalatorom. Jeśli jednak zdecydujesz się na instalację we własnym zakresie, w artykule przedstawiamy schemat uruchomienia basenowych pomp ciepła Aquark. Instalacja AquaSilence to tylko kilka prostych kroków!
Odkryj prostą instalację AquaSilence w 5 krokach!
krok 1
Sprawdzenie basenowej pompy ciepła i przygotowanie jej do instalacji
Po otwarciu opakowania warto dokładnie obejrzeć urządzenie, które otrzymaliśmy i zapoznać się z poszczególnymi elementami urządzenia. Basenowa pompa ciepła Aquark AquaSilence na przodzie obudowy posiada intuicyjny, dotykowy sterownik. Na tylnej części znajduje się wentylator oraz wpływ i odpływ wody. Do zestawu wraz z pompą dołączone są akcesoria: złączki, zestaw drenażowy oraz instrukcja obsługi.
krok 2
Wybór odpowiedniego miejsca do instalacji
Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia odpowiedniej wydajności. Zbyt mała przestrzeń wokół Aquark AquaSilence ogranicza cyrkulację powietrza, co może powodować między innymi wolniejszą pracę urządzenia i mniej efektywne ogrzewanie wody. Z tego względu należy zastosować się do przedstawionego schematu, określającego minimalną wolną przestrzeń.
krok 3
Mocowanie
Urządzenie należy umieścić w odpowiednio wymierzonym miejscu, zgodnie z powyższym schematem. Najlepiej jeżeli mocowanie zostanie wykonane na dedykowanych, specjalnie skonstruowanych nóżkach, które zapewnią także tłumienie drgań powstających podczas pracy urządzenia. Ważne jest również zastosowanie odpowiednich, twardych i trwałych rur, które zapewnią bezawaryjną pracę przez wiele lat.
krok 4
Podłączanie rur do wody
Na tym etapie kluczowe jest odpowiednie dobranie rur. Zalecane są twarde rury, odporne na duże ciśnienie oraz wagę wody. W przeciwieństwie do rur wykonanych z miękkiego tworzywa, twarde rury będą znacznie bardziej trwałe. Istotne kroki to instalacja złącz wpływu i odpływu wody, a także zamontowanie zestawu drenażowego.
krok 5
Podłączenie kabli zasilających
Ostatnim etapem jest podłączenie urządzenia do sieci elektrycznej. Zachowaj szczególną ostrożność podczas wykonywania tego kroku. Podłączanie instalacji elektrycznej to proces obarczony ryzykiem porażenia prądem. Najlepiej, aby został przeprowadzony przez profesjonalistę.